Diagnostyka

 • USG

  Aparat USG Voluson 730 Expert

  Aparat Voluson 730 Expert

  Voluson 730 Expert to bardzo dokładny i szybki aparat USG. Ten światowej klasy ultrasonograf stosowany jest w większości dziedzin medycyny, w tym: ginekologii, położnictwie, urologii, kardiologii, badaniach naczyniowych, radiologii, itd.

  Daje możliwość obrazowania narządów  w systemie obrazowania 3/4 D. Także w tym systemie można badać płód w różnych fazach rozwoju.

  Aparat wykonuje USG dopplerowskie pozwalające na ocenę przepływu krwi  tętnicach i żyłach .

  Dzięki wbudowanej nagrywarce, aparat ten umożliwia archiwizację badania na płytach CD co w przypadku płodu, ma dodatkowy aspekt pamiątkowy.

   

 • EKG – Elektrokardiografia  to nieinwazyjne badanie kardiologiczne. W trakcie badania rejestruje się elektryczną czynność mięśnia sercowego. Badanie EKG pozwala określić rytm i częstotliwość skurczów . Wskazania: najczęściej na badanie EKG są kierowane osoby z objawami, które mogą świadczyć o schorzeniach układu krążenia jak :ból  lub ucisk w klatce piersiowej, duszność, uczucie kołatania serca, zasłabnięcie, omdlenie, zawroty głowy. Do badań EKG wykorzystujemy nowoczesny aparat Aspel Ascard z 12 odprowadzeniami wykorzystujący pomocny w interpretacji zapisu program komputerowy. Aparat jest przenośny, zatem możemy wykonać badanie również w warunkach domowych.

 

 

 • SPIROMETRIA – to badanie płuc, które jest pomocne w zdiagnozowaniu zaburzeń czynnościowych układu oddechowego.Spirometria to rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego.

Rezerwacja:   22 652 14 79,  22 620 78 98,   tel./fax 22 652 18 82,  tel. kom.  502 375 386